PIT 36 2013/2014

Ściągnij darmowy program do PIT 36 i rozlicz PIT z firmy i najmu za 2013 rok!

Pit 36 instrukcja

2014-01-18 | Admin | | | |

Program PITy 2014

Nasz program zarówno w wersji do pobrania, jak również w wersji online oferuje podatnikom wysłania e-deklaracji czyli formularzy PIT prosto do Urzędu Skarbowego. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Podatnik płacący podatek różnorakimi stawkami ryczałtu, dokonujący odliczeń od profitów, potrąceń owych dokonuje od każdego rodzaju profitu w takim stosunku, w jakim za rok fiskalny pozostają indywidualne przychody opodatkowane różnorakimi stawkami w całkowitej wartości profitów.

Za pomocą naszej internetowej aplikacji możesz nie tylko skutecznie i bezpiecznie wypełnić PIT za 2013 rok, ale również masz możliwość wysłania go przez net do Urzędu Skarbowego. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo czasu, który spędziłbyś w kolejkach. Posyłanie PITu przez sieć to wielka wygoda oraz oszczędność czasu i nerwów.

Wypełnić formularz fiskalny PIT-37 jesteśmy zobligowani, gdy pobieramy mamy dochód na podstawie praw autorskich, otrzymujemy świadczenia wypłacane z Funduszu Pracy lub Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, emeryturę lub rentę, wynagrodzenie ze stosunku służbowego lub stosunku pracy.

Blankiet PIT-37 a jednostki samotnie wychowujący dzieci. osoba w separacji, Panna, wdowiec, rozwódka, osoba, której współmałżonek pozbawiony został praw rodzicielskich lub przebywa w zakładzie karnym, kawaler, wdowa, rozwodnik – taki katalog osób uprawniony jest do rozliczania się z PIT-37 na preferencyjnych zasadach. Według ustawy, podatnik taki wychowuje dziecko małoletnie lub, bez względu na wiek, otrzymujące zasiłek pielęgnacyjny lub rentę socjalną. Jeżeli osoba samotnie wychowuje dziecko uczące się do 25. roku życia (które nie uzyskuje dochodów, które podlegałyby opodatkowaniu) również może skorzystać z zasad preferencyjnych przy pit 36 2014 wypełnianiu PIT-37.

druk_pit_36

Witamy na witrynie internetowej tmxp.pl. Prezentowana strona w decydującej mierze poświęcona jest zeznaniu PIT-37. Odszukasz u nas nie tylko gratisowy program do PIT, ale też wiele porad dotyczących rozliczania PIT-37, aneksów PIT pit 36 2014 oraz ulg skarbowych z których możemy skorzystać rozliczając zeznanie podatkową PIT-37.

Przygotowanie PIT 2013 przez net. Jesteśmy w trakcie produkowania dla Państwa aplikacji online do wypełniania PIT. Za asystą mojego programu internetowego wypełnią Państwo: PIT-28, PIT-39, PIT-36L, PIT-36, PIT-37, PIT-38 w 2014 roku rozliczając się za 2013 rok. Opisywana aplikacja PIT online pomoże Ci nie tylko w policzeniach, ale dodatkowo przeprowadzi Cię krok po kroku przez wypełnianie PIT za pit 36 2014 2013 rok. Nie czekaj dłużej! Już dziś możesz mieć rozliczenie roczne 2013 za sobą. Wypełnij PIT przez internet lub pobierz darmowy program PIT.

Nasz program zarówno w wersji do pobrania, jak również w wersji online oferuje podatnikom wysłania e-deklaracji czyli formularzy pit 36 2014 PIT prosto do Urzędu Skarbowego. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Suplementy do deklaracji PIT-37 za rok 2013. Do PIT-37 załączyć można PIT/O, PIT/D lub PIT-2K. Pit 36 2014 Pierwszy z nich służy wykazaniu wszelkiego rodzaju odliczeń od podatku, które nie są powiązane z obniżkami mieszkaniowymi. To tutaj wymienia się dane dotyczące np. zniżki internetowej, zniżki na dzieci a także złożonych w danym roku podatkowym darowizn. PIT/D służy do wykazania odliczeń wydatków mieszkaniowych w danym roku pit 36 2014 podatkowym. PIT-2K składa się razem z formularzem PIT/D i korzystają z niego podatnicy odliczający ulgę odsetkową, pit 36 2014 powiązaną ze spłatą długu na cele mieszkaniowe.

Przed wypełnieniem e-deklaracji należy przygotować się na podanie pit 36 2014 następujących danych identyfikacyjnych: kwota przychodu wskazana w zeznaniu podatkowym bądź rocznym obliczeniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym składany jest dokument w formie elektronicznej, data urodzenia, pierwsze imię, numer PESEL – jeśli podatnik ten numer posiada, nazwisko.

Uwzględniając w Picie odliczenie na pociechę osoba sporządzająca zeznanie PIT wpisać musi ilość dzieci i numery PESEL dzieci, a o ile brak jest pit 36 2014 tych numerów - imiona, nazwiska, pit 36 2014 daty urodzenia dzieci.

PIT-28 tworzą Polacy, jacy w ubiegłym roku podatkowym pobierali zarobki z działalności gospodarczej albo najmu i oznaczyli jako metodę liczenia podatku ryczałt od otrzymanych przychodów.

Własne opłacone składki na ZUS właściciel jednostki gospodarczej ma prawo zaklasyfikować je do kosztów uzyskania przychodów na podanych powyżej regułach albo odliczyć je od dochodu w Picie rocznym.

Do rozliczenia się na podstawie deklaracji PIT-37 zobligowani są wszyscy podatnicy, którzy uzyskują przychody za pomocą innego podatnika i równolegle nie posiadają własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo z PIT-37 pit 36 2014 nie mogą skorzystać podatnicy doliczający dochody małoletnich oraz rozliczający straty z lat zeszłych.

nowy pit