PIT 36 2013/2014

Ściągnij darmowy program do PIT 36 i rozlicz PIT z firmy i najmu za 2013 rok!

Pit 36 formularz

2014-01-21 | Admin | | | |

 PIT 2013 rok

Na stronie epodatki.eu możesz wypełnić formularz PIT 2013 przez globalną sieć. Wystarczy jedynie wejść tutaj, wybrać zeznanie podatkowe, które chcesz wypełnić i rozliczysz się z podatku. Możesz również skorzystać z systemu e-deklaracje, dzięki czemu wyślesz PIT prosto do Urzędu Skarbowego.

Pomimo tego, że w druku PIT-28 nie wolno potrącić ulgi prorodzinnej, a podatnicy nie mogą odliczać kosztów nabycia przychodu, istnieje ciąg udogodnień przemawiający za wyborem ryczałtu ewidencjonowanego. W PIT-28 można odliczyć: składki na ubezpieczenia społeczne, ulgę abolicyjną, obecnie obowiązujące ulgi i odliczenia innego typu (oprócz ulgi prorodzinnej), składki na ubezpieczenia zdrowotne.

Opisywana aplikacja Pity 2013 online pomoże Ci nie tylko w obliczeniach, ale również przeprowadzi Cię krok po kroku przez wypełnianie PIT za 2013 rok. Nie czekaj dłużej! Już dziś możesz mieć rozliczenie roczne 2013 za sobą. Wypełnij PIT przez internet lub pobierz darmowy program PIT.

Przeszło 80% osób wylicza się na deklaracji

Za asystą niniejszego programu do PitY 2013 rozliczenia rocznego za rok 2012 dokonało pit 36 aż pit 36 milion podatników. Prezentowany program był polecany przez wielu Polaków ze względu na przyjazny interfejs oraz pomoce w wypełnianiu PIT wbudowane w program. Za pomocą niniejszego program PIT Polacy mieli również możliwość przekazania PIT przez globalną sieć prosto do Urzędu Podatkowego. Ta funkcjonalność w wyraźny sposób uprościła Polakom rachowanie się z Fiskusem.

Do rozliczenia zeznania PIT-38 zobowiązani są podatnicy, którzy w danym roku podatkowym uzyskali przychód odpłatnie zbywając: - pochodne instrumenty finansowe oraz realizacje praw z nich wynikających, - pożyczone papiery wartościowe (jest to tzw. sprzedaż krótka), - papiery wartościowe, - udziały w spółkach, które mają osobowość prawną.

Formularz PIT-28 jest wyjątkiem, który odróżnia go od większości formularzy, ponieważ termin nie upływa 30 kwietnia 2014 roku, a należy go dostarczyć do Urzędu Skarbowego nie pit 36 później niż 20 stycznia 2014 roku.

Osiągnięcie udziałów w spółkach posiadających osobowość prawną za wkład monetarny (na przykład za gotówkę) zmusza do dostarczenia do Biura Fiskalnego PIT 38 nie wcześniej niż w momencie zbycia udziałów. Ich objęcie nie konstytuuje pit 36 w takim razie przychodu rozliczanego na PIT-38.

Na tmxp.pl dowiesz się wszystkiego na temat druku PIT-37 2013/2014. Na mojej witrynie odszukasz również bezpłatny program, za którego pomocą sporządzisz PIT-38, PIT-28, PIT-39, PIT-36L, PIT-36, PIT-37. Wykonaj z nami PIT za 2013 rok przez internet!

Miło nam obwieścić, że w naszym serwisie znajdą Państwo wszelkie dane na temat sporządzenia formularza PIT 28, a także pobiorą Państwo pit 36 całkowicie gratisowy program, który rozliczy pit 36 za Was deklaracja skarbowe w formularzu PIT-28.

Stworzenie zeznania dla zysków uzyskanych poza granicą Polski nie jest prostą sprawą, dlatego też pit 36 powinno się w takowym przypadku poprosić o utworzenie zeznania u zawodowca, na przykład u doradcy podatkowego.

Podatnicy, którzy prowadzą własny biznes, i wybrali opodatkowanie podatkiem liniowym 19%, wysyłają w Urzędzie Skarbowym formularz PIT-36L.

W roku 2014 składamy rozliczenie podatkowe za dochody osiągane w 2014 roku. Podatnicy rozliczający się z PIT-37 zobligowani są do złożenia deklaracji podatkowej pit 36 do 30 kwietnia 2014 roku.

W internecie można odszukać bardzo dużo darmowych programów do sporządzania formularzy PIT, ale tylko jeden jest rzeczywiście godny wypróbowania. Nasza aplikacja do rozliczeń formularzy PIT jest nie tylko nieodpłatna, super łatwa w stosowaniu, ale też gwarantuje maksymalny zwrot podatkowy, nieustannie czuwa byś otrzymał jak największy zwrot wpłaconego podatku.

program pit 38 2013

Deklaracja PIT-37 a małżeństwa - rozliczenie łączne 2013/2014. Wypełniając PIT-37 istnieje możliwość łącznego opodatkowania dochodów współmałżonków. Aby szacować się w tenże sposób, para małżeńska muszą podlegać nieograniczonemu obowiązkowi fiskalnemu. Współmałżonkowie muszą pozostawać w związku matrymonialnym przez cały rok fiskalny, zaś w tym czasie nie może być luki pit 36 w ich łączności majątkowej. Żaden z małżonków nie może podlegać przepisom dotyczącym pozarolniczej działalności gospodarczej i działów wyjątkowych produkcji rolnej (opodatkowanych podatkiem liniowym), a dodatkowo przepisom dotyczącym zryczałtowanego podatku dochodowego oraz podatku tonażowego. Z wnioskiem o wspólne opodatkowanie w małżeństwie należy zgłosić się do 30 kwietnia w roku następującym po rozliczanym roku fiskalnym.

pit 28 wysyłanie e deklaracji

Deklaracja PIT-39 nie wymaga żadnych dodatkowych dodatków oprócz formularza PIT/ZG. Stanowi on informację o wysokości dochodów z zagranicy oraz o uiszczonym podatku w roku podatkowym. W apendyksie tym podatnik powinien ujawnić zarobek z zagranicy a także podatek uregulowany pit 36 za granicą, które to rozliczane są w formularzu fiskalnym PIT-39. Wypada pamiętać, że w przypadku dochodów nabywanych na terenie wielu państw, należy złożyć kilka załączników – odrębnie dla dowolnego kraju.